Vynikající tekutina z východu, která vás postaví na nohy a zatočí s chřipkou již po prvním šálku

fotografie autora Nikola Klementová publikováno 16.01.2024 07:00
Zlaté mléko

Připravte si tuto zlatou a vynikající tekutinu, která dokáže ulevit od chřipky a nachlazení již po prvním šálku. V čem tkví její tajemství, z čeho se skládá a jak ji připravit?

O této tekutině jste již určitě slyšeli. Její účinky na náš organismus jsou přímo fenomenální a znali ji lidé již ve starověké Indii. Svou popularitu si uchovala dodnes, proto neváhejte a využijte její antioxidační a antibakteriální účinky i vy. Pokud vás tedy trápí chřipka, nachlazení, rýma, zánět v těle a další, připravte si tento chutný nápoj. Pokud je to obráceně, rádi byste odolali respiračnímu onemocnění, připravte si jej i tak. Je rychle připravený, chutný a jednoduchý. 

Z čeho se skládá léčivý nápoj

Nápoj se skládá z mléka, kurkumy a dalšího koření. Už jistě tušíte správně. Jedná se o zlaté mléko, které má více podob. Avšak jedno zůstává neměnné, a to je, že je velice zdravé a dokáže tělo postavit do latě. Co se týká mléka, nemusíte používat to kravské. Výborné je mandlové či kokosové. Záleží tedy pouze na vás, jakému z nich dáte přednost. Zlaté mléko pochází z Indie, kde se mu také přezdívá slunce. Připravuje se horké, má sladkou, šiplavou a lahodnou chuť, která vás prohřeje od uší až k patě. Dokonale připraví tělo na spánek, podpoří pocení a ráno vám bude mnohem lépe.

Kurkuma

Co obsahuje kurkuma

Nejznámější látka obsažená v kurkumě zvaná kurkumin, dokáže snížit zánět v těle, pomáhá při artritidě, bolestech kloubů, ale i při dně. Snižuje cholesterol, podporuje zdraví srdce a mozku a léčí žaludeční vředy. Mimo jiné kurkuma obsahuje vitamin E, K, C a B. Z minerálů je to draslík, hořčík, železo, mangan, zinek či fosfor. Za zmínku jistě také stojí cineol, který je významný svými protichřipkovými vlastnostmi. Nutno však také dodat, aby byla kurkuma obohacena o špetku pepře. Je jedno, zda použijete červený či černý, oba obsahují piperin. A právě tato látka je zodpovědná za to, aby se účinky kurkumy znásobily a tělo ji dokázalo plně využít. 

Recept na zlaté mléko

Připravte si: 350 mililitrů mléka, 1 lžičku mleté kurkumy, malý kousek zázvoru – přibližně ½ lžičky, ½ lžičky skořice, špetku pepře, ½ lžičky kokosového oleje nebo másla, 2 lžičky medu. Do kastrolku nalijte mléko a přidejte i ostatní suroviny kromě medu. Přiveďte k varu a odstavte. V tuto chvíli opatrně ochutnejte. Pokud je výsledek nahořklý, ještě chvíli jej povařte. Poté nechte mírně vychladnout a doslaďte medem. Jednoduché, zdravé a léčivé. 

Mohlo by Vás zajímat

Caminito del Rey
publikováno 21. 2. 2024 autor Aleš Mohr

Návštěva Caminito del Rey, nejnebezpečnější cesty světa

Levandule
publikováno 23. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Jakou levanduli vybrat pro vaši zahradu, aby se jí dařilo a potěšila vás tvarem i květy

Kutná hora
publikováno 22. 2. 2024 autor Petr Dostál

Klenoty Středočeského kraje: města, která stojí za návštěvu

zavřít reklamu
×
Reklama