Jak se zbavit oteklých a unavených nohou? Pomohou jednoduché rituály i bylinky

fotografie autora Petra Seibertová publikováno 18.02.2024 08:41
Chodidla

Přinášíme vám několik jednoduchých tipů, které vám pomohou od unavených a oteklých nohou. Nemusíte chodit daleko, rychlou a účinnou pomoc najdete v přírodě.

Nezapomínejte se starat o své nožky. Pokud to budete dělat pravidelně, vytvoříte si rutinu a vaše chodidla budou vypadat skvěle. Aby si vaše nohy dokonale odpočinuly, je důležité, abyste si odstranili ztvrdlou kůži na chodidlech škrabkou. To vám dodá pocit opravdové lehkosti. Proč kůže na chodidlech ztvrdne? Je to z toho důvodu, že na nich nejsou potní žlázy a kůže vysychá.

Hydratujte

Nezapomínejte na hydrataci. To je ta nejdůležitější a nejkratší cesta ke krásným nohám. Použijte výživný krém nebo esenciální olej s výtažkem z levandule nebo z tea tree. Promasírujte celá chodidla a aplikujte ho ve větším množství na paty, které vyšší míru péče opravdu potřebují. Své nohy promasírujte večer po koupeli a oblékněte si teplé ponožky. Ráno budou vaše nohy jako znovuzrozené.

Bojujte proti otokům

Když si po celém dni sundáte podpatky, vaše nohy zůstanou bolestivé a oteklé. Jak je rychle vrátit k normálu? Omyjte je studenou vodou a podpořte cirkulaci krve. Můžete také prostřídat teplou a studenou vodu, což v nohách ještě víc podpoří proudění krve. Následně své nožky promažte levandulovým olejem a dejte si je na chvíli na židli s polštářkem nebo si je opřete o stěnu. Dejte však pozor, abyste si stěnu neumazali.

Levandulový olej

Použijte levandulový olej

Jak působí levandule na nohy? Normalizuje pocení nohou a změkčí hrubou pokožku, kterou máme na chodidlech. Dokonce eliminuje otlaky a kuří oka. Vyčistí vaše chodidla do hloubky a pomůže i proti zapáchajícím nohám. Levandulový olej vaše nohy dokonale zklidní a provoní vaši kůži.

Pečujte pomocí oleje z čajovníku – Tea tree oil

Tea tree působí velmi účinně na pokožku nohou. Po použití bude vaše kůže jemná a dokonale vyživená. Upravuje pocení nohou a také působí antisepticky. Velmi účinně bojuje proti zapáchajícím nohám. Po jeho použití už vaše nohy nebudou tak těžké a unavené.

Čajovník čínský

Před aplikací nakapejte několik kapek levandulového oleje nebo tea tree oleje z čajovníku čínského do nosného olivového, mandlového nebo kvalitního slunečnicového oleje. Směs zamíchejte a následně použijte na pokožku. Některé přírodní oleje jsou silně koncentrované a pokud byste je nenaředili, můžete si způsobit bolestivé popálení pokožky.

Mohlo by Vás zajímat

Rebarbora
publikováno 14. 4. 2024 autor Petra Seibertová

Pěstování rebarbory: Několik tipů, jak si zajistit bohatou úrodu reveně

rytířské turnaje
publikováno 19. 4. 2024 autor Jan Nováček

Tipy na víkendový výlet za deštivého počasí, který nadchne zvídavé děti i rodiče

Smažené kuře
publikováno 15. 4. 2024 autor Jan Nováček

Tip na smažené kuře lepší než z KFC. Jednoduchý recept, kterým ohromíte každého

zavřít reklamu
×
Reklama