Okamžitě účinný lék na kašel skrývá většina z nás ve spíží

5. 2. 2023 Nikola Klementová
Okamžitě účinný lék na kašel skrývá většina z nás ve spíží

Tento levný prostředek stačí k tomu, abyste si ulevili od bolesti v krku, kašle, ale i rýmy. Navíc je levný a věříme, že jej má každý doma. A pokud ne, určitě jej neváhejte koupit.

Mrazivé teploty se nesou ve znamení respiračního onemocnění – tak, jak tomu bývá každoročně. To si však nevybírá a dopadá jak na děti, tak i na dospělé. Následná slabost, rýma, kašel, ale i teploty, nás dokáží nepříjemně unavit a vyčerpat. Jenže, co dělat, přes zimu se podaří odolávat jen málokomu. 

Pokud nás však nějaká chřipka či nachlazení lapí, okamžitě zavítáme do lékárny a kupujeme přípravky, které nám pomohou od horečky, ale i kašle. Jenže ty šílené fronty u pokladen, a pak navíc zjistíte, že lék, který požadujete, stejně koupit nelze. V posledních týdnech poměrně častý problém. V případě, že jste nachlazení, trápí vás rýma a kašel, nikoli streptokokové onemocnění a jiné, ve spíži vám jistojistě leží poklad, který zabírá téměř okamžitě.

S kašlem i rýmou umí zatočit

Kapky do nosu, nějaký sprej do krku proti bolesti a možná raději i pilulky na posílení imunity. To je opravdu velké množství léků, které běžně koupíme. V případě, že si jste jisti pouhým nachlazením, vyzkoušejte sílu prostředku, který máte doma. Stojí pár korun a zabírá opravdu okamžitě. Tím pomocníkem myslíme majoránku. Její účinky jsou opravdu impozantní a již i naše babičky nám nabízely majoránkový čaj na úlevu od kašle a rýmy. 

Okamžitě účinný lék na kašel skrývá většina z nás ve spíží

Babičky, ale i maminky vždy věděly a ví, jak se těchto nepříjemností zbavit. Navíc majoránka pomůže od otoku nosní sliznice, tudíž se vám bude lépe dýchat, rozpouští hleny v průduškách, a dokonce urychlí léčbu rýmy. Navíc tento přírodní poklad můžete užívat třemi způsoby.

Zatočte s ucpaným nosem i rýmou

Ať už máte obyčejnou rýmu nebo zánět dutin, nálev z majoránky, který budete inhalovat, bude skvělým pomocníkem a úlevou od potíží. Příprava je naprosto jednoduchá. Vezměte si misku, nasypte do ní jednu polévkovou lžíci majoránky, zalijte ji vroucí vodou a přiklopte na pět minut talířkem. Po uplynulé době si přikryjte hlavu i misku pomocí ručníku a inhalujte – stačí patnáct minut. Takto připravenou inhalaci provádějte dvakrát denně – například ráno a v podvečer. 

Na kašel a bolest v krku majoránkový čaj 

Na vlhký a produktivní kašel vyzkoušejte čaj – bude neméně účinný. Do běžného hrnku nasypte jednu čajovou lžičku majoránky, zalijte ji vroucí vodou a přikryjte na deset minut talířkem. Poté sceďte a přidejte lžičku medu – pokud nejste alergici. Čaj doporučujeme užívat ráno, v poledne a kolem páté hodiny odpoledne – později určitě ne, aby vás v noci nebudil kašel. Mimo čaje můžete také vyzkoušet sílu kloktadla. Doporučujeme lžičku majoránky smíchat s lžičkou šalvěje, zalít vroucí vodou, nechat patnáct minut louhovat, vychladnout a poté kloktat.

Mohlo by Vás zajímat

Toulitka
5. 12. 2023 Nikola Klementová

Toulitka může kvést celoročně: Co udělat, aby nasadila krásně vybarvené květenství a udržela jej

papamobil
5. 12. 2023 Petr Dostál

Volkswagen chystá dohodu s Vatikánem ohledně elektrifikace flotily vozů

Vánoční trhy
7. 12. 2023 Petr Dostál

Jaká místa navštívit v zimním období? Nechte se inspirovat

Další příspěvky z kategorie Zdraví

24. 10. 2023 Nikola Klementová

Kolagen by si měly dopřát nejen ženy nad 45 let, ale všichni: Co jste o něm nevěděli a kde ho získat

citrony
31. 10. 2023 Nikola Klementová

Co se stane, když smícháte celer a citron? Ideální lék, který by v lednici neměl chybět: S čím pomůže?

Jedlá soda
8. 3. 2023 Nikola Klementová

Jedlá soda pomůže v domácnosti, ale také zatočí se zánětem a jinými zdravotními neduhy

Červená řepa by neměla chybět v jídelníčku nikoho z nás. Proč…
9. 2. 2023 Nikola Klementová

Červená řepa: Elixír zdraví, který by na talíři neměl chybět

šípky
19. 10. 2023 Nikola Klementová

Připravte si domácí sypký vitamín C: Ideální pro podporu imunity a ochranu před chřipkou

žena
9. 11. 2023 Nikola Klementová

Jak se zbavit oparu za jeden den: Opravdu to jde, následujte ověřené kroky

zavřít reklamu
×
Reklama