Respirační onemocnění stále sílí: Braňte se, pomohou domácí antibiotika a účinný čistič plic

fotografie autora Nikola Klementová publikováno 12.01.2024 07:10
Nemoc

Respirační onemocnění a chřipka se Českem šíří stále více. Pokud tedy zastihla i vás, vezměte na pomoc účinná a silná domácí antibiotika.

Mrazivé počasí, kýchající a kašlající lidé všude kolem nás, nám na imunitě moc nepřidá. V případě, že vás postihl kašel, rýma či chřipka, nahlédněte do spíže, určitě tam schováváte přírodní antibiotikum, které je velice účinné. Nebo vás onemocnění nepostihlo a snažíte se mu co nejlépe odolávat? Ať je to tak či tak, tyto účinné přírodní léky si můžete dopřát v obou případech.

Příznaky chřipky

Mezi hlavní příznaky, které poukazují na to, že náš organismus postihla chřipka, patří ucpaný nos a bolest v krku. Ráno se vzbudíte s knedlíkem v krku, bolavou nosní sliznicí a za pár hodin již začnete pociťovat bolesti zad, kloubů, kůže na dotek a tak dále. Někteří dokonce říkají, že při chřipce pociťují bolest vlasů. Má tedy poměrně rychlý nástup. Trápit vás mimo jiné může i horečka, kašel, dušnost, extrémní únava, bolesti hlavy, ale i nevolnost. Pokud ale vykašláváte hnisavý hlen, bolí vás na hrudi či horečky neustupují, vydejte se k lékaři.

Prevence proti chřipce a nachlazení

Nejlepší prevencí je podpora obranyschopnosti. Tento čin není o tom, že si v říjnu koupíte vitamíny v lékárně, které mnohdy ani nezabírají, ale je to o tom, že na své obranyschopnosti budete pracovat celoročně. V létě si každý den dopřávejte místní ovoce a zeleninu, choďte do přírody, co nejvíce se hýbejte a od září si kupte obyčejný rybí olej.

Šípky

Neděste se, existuje mnoho produktů, které obsahují přídavek ovoce a tím se chuť rybiny z velké části eliminuje. Dále nezapomínejte na vitamin C. Syntetické céčko nedoporučujeme. Tělo ho nevyužije všechno. Využijte šípky, prášek z rakytníku a další, o kterých se zmíníme níže. Také se snažte co nejvíce odpočívat, spát a usmívat se. Smích je dokonalým lékem. Také doma pořádně větrejte a nepřetápějte.

Silné přírodní antibiotikum

Mezi velmi silné přírodní antibiotikum a lék ájurvédské medicíny, patří obyčejná a levná kurkuma. Má neuvěřitelně bohaté přínosy pro zdraví. Je silně antibakteriální, pomáhá při nachlazení, chřipce, posiluje imunitní systém a působí antioxidačně. Nejlepší bude, když si z kurkumy připravíte takzvané zlaté mléko. To si dopřávejte klidně každý den. V případě chřipky či nachlazení ráno i večer.

Med

Jak vyčistit plíce a zbavit se kašle

V takovém případě dokonale poslouží kombinace majoránky, česneku, cibule a poctivého medu od místního včelaře. Z majoránky, která podporuje čištění plic, si uvařte tři hrnky čaje, oslaďte je medem a pijte je ráno, v poledne a večer do pěti hodin. Během dne vypijte alespoň dva litry tekutiny. Česnek je dokonalé přírodní antibiotikum. Působí proti bakteriím, plísním a pomáhá při bolesti v krku a nachlazení. Cibule napomáhá vykašlávání, ulevuje při zánětu nosohltanu a dále. Med podporuje vykašlávání, je protizánětlivý a obsahuje řadu prospěšných živin.

Sirup na respirační potíže

Připravte si tři stroužky česneku, které prolisujte, jednu cibuli, kterou nakrájíte na co nejmenší kousíčky a čtyři lžíce medu. Vše smíchejte dohromady, rozmačkejte pomocí vidličky a dejte na jednu hodinu odležet. Poté užívejte dvě lžičky 3x denně. Naposledy však v pět hodin odpoledne, abyste neprokašlali celou noc. Děti jej mohou užívat také, a to jednu lžičku.

Mohlo by Vás zajímat

Okurky
publikováno 17. 5. 2024 autor Nikola Klementová

Žloutnutí listů okurek: Jak mu zabránit, abychom sklidili bohatou úrodu

Angrešt
publikováno 16. 5. 2024 autor Nikola Klementová

Jarní hnojení angreštu zajistí bohatou úrodu a sladké plody: Jak a čím hnojit?

Český Brod
publikováno 18. 5. 2024 autor Petr Dostál

Tajemný a historický Český Brod – prozkoumejte katakomby i staré hradby

zavřít reklamu
×
Reklama