Hnojivo na česnek, po kterém budou palice obrovské a chutné

fotografie autora Nikola Klementová publikováno 17.05.2023 12:48
česnek

V případě, že chcete vypěstovat zdravý a obrovský česnek, který také bude výtečně chutnat, dopřejte mu hnojení. Čím česnek hnojit?

Česnek je velmi oblíbenou zeleninou, která má široké využití, a to po celém světě. Sice nevoní příliš příjemně, ale jeho účinky jsou opravdu ohromné. Působí jako přírodní antibiotikum, zatočí s nachlazením, plísněmi a dalšími zdravotními neduhy. Mimo správné půdy a umístění, bude také vhodné poskytnout česneku hnojivo. Jedině tak se dočkáte obřích a vynikajících palic.

Jednoduché hnojivo na česnek

Před výsadbou česneku jste jistě půdu řádně prohnojili uleželým hnojem. Nyní však nastává správný čas, kdy můžete aplikovat další hnojivo. Je třeba však dodat, že česnek nemá rád hnojení čerstvým hnojem, ale je také poměrně náročný na obsah živin v půdě. Využít můžete kompost, ale také slepičí hnůj. Jedná se o organické hnojivo, které je běžně prodáváno slisované v takzvaných peletkách. Trus je fermentován a následně stabilizován sušením. Pokud takové hnojivo budete kupovat, určitě se dívejte na obal výrobku a zjistěte, zda hnůj pochází od slepic z volného chovu.

Hnojivo na česnek

Pak už si připravte jen desetilitrovou konev, odstátou nebo dešťovou vodu a jeden kilogram slepičího hnoje. V případě, že nemáte dešťovku, napusťte si do konve kohoutkovou vodu a nechte ji venku do druhého dne odstát. Množství hnojiva volte podle toho, kolik česneku na zahradě máte. Jakmile hnůj rozpustíte, hnojivo nechte stát na teplém místě, a to přibližně dva dny. Poté zřeďte půl litru připraveného hnojiva s deseti litry vody a zalijte česnek.

Správná aplikace hnojiva

Hnojivo doporučujeme nenalévat na listy česneku, ale kolem nich na půdu. Ze všeho nejdříve byste však měli půdu kolem česneku mírně provzdušnit. V případě, že tento krok neučiníte, vytvořte podél česneku cestičky neboli závlahové kanálky. Do nich nalijte hnojivo a máte hotovo, půda výživu vsákne. Hnojivo česneku poskytněte nyní a za dalších deset dní nebo čtyři týdny před výsadbou.

Mohlo by Vás zajímat

Mšice
publikováno 13. 5. 2024 autor Petra Seibertová

Domácí postřik na mšice, který ochrání vaši budoucí úrodu

Angrešt
publikováno 16. 5. 2024 autor Nikola Klementová

Jarní hnojení angreštu zajistí bohatou úrodu a sladké plody: Jak a čím hnojit?

Jahodová buchta
publikováno 18. 5. 2024 autor Nikola Klementová

Jahodová buchta z pánve: Vynikající a jednoduchá pochoutka, ze které budete nadšení

zavřít reklamu
×
Reklama