Hnojivo pro muškáty, které zajistí zdravý růst a bohaté květenství

autor Nikola Klementová publikováno 02.05.2023 05:00
muškáty

A zase ty muškáty, ale kdo by si neoblíbil jejich půvabné a bohaté květenství? Aby bylo opravdu bujné, dopřejte jim jarní hnojení.

Muškáty a surfínie zdobí nejeden balkon nebo terasu. Jejich majitelé v nich našli oblibu především proto, protože jsou krásné, nejsou náročné na péči a umí zvýšit estetickou hodnotu prostoru. Navíc je lze pořídit v různých barevných variacích a tvarech. Aby produkce květů byla opravdu výrazná, máme pro vás jeden tip, jak a čím muškáty přihnojit.

Péče o muškáty

Je známo, že muškáty nejsou náročné na péči, mnoho nepotřebují a lze říci, že také dost vydrží. Stále to jsou ale živé rostliny, které potřebují správné umístění, zálivku a občasné přihnojení. Co opravdu muškáty preferují, tak je dostatek slunce. Co se týká zálivky, snesou i občasné proschnutí, ale aby bujně kvetly a dařilo se jim, v parných dnech jim dopřejte vodu ráno i večer. Hlídejte také přelévání – nikdy je nenechávejte stát ve vodě, podpořili byste tak vznik plísní. Dále pak poskytněte muškátům hnojivo. To lze koupit přímo pro tento druh rostlin nebo také můžete zvolit hnojivo, které si připravíte doma. Rádi bychom vám prozradili tip na prověřené a funkční hnojivo od naší čtenářky, která se s námi o tuto efektivní metodu podělila.

muškáty

Jarní hnojivo pro muškáty

Žádné složitosti v přihnojování muškátů nehledejme, protože tyto rostliny milují nejen výluh z kopřiv a droždí, ale také jiné suroviny, například jód. Ano, čtete správně. Tajnou přísadou, po které muškáty krásně porostou, je jód. Ten je důležitý k udržení správné funkce nervové soustavy, štítné žlázy, ale také jej najdeme v roztoku na dezinfekci ran i vody. Rostliny chrání před houbovým onemocněním a plísněmi. Také podporuje jejich odolnost, bohaté květenství a chrání kořeny před hnilobou. Zkuste si tento efektivní prostředek připravit doma.      

Příprava domácího hnojiva

Na přípravu jódového hnojiva si připravte jeden litr odstáté nebo dešťové vody a jednu kapku jódu. Možná se vám množství jódu může zdát nízké, ale určitě nepodléhejte, abyste muškátům spíše neuškodili. V opačném případě byste mohli poškodit kořenový systém. Na jednu rostlinu připravte 60 mililitrů hnojiva a aplikujte ho jednou za tři týdny.    

Mohlo by Vás zajímat

Žemlovka
publikováno 18. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Večeře za pár korun: Inspirace na celý pracovní týden, která se hodí

Zamiokulkas
publikováno 20. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Jak množit zamiokulkas, abychom měli více rostlin, které přitahují peníze a ženské štěstí

Pučálka
publikováno 15. 2. 2024 autor Nikola Klementová

2 staročeská postní jídla, která jsou rychlá a chutná. Připomeňte si obědy našich předků

zavřít reklamu
×
Reklama