Jak jednoduše odstranit plevel ze spár dlažby: Zkrášlete okolí domu ještě před zimou

autor Nikola Klementová publikováno 22.09.2023 07:15
plevel ve spárách dlažby

Plevel ve spárách dlažby je nejen nevzhledný, ale boj s ním je poměrně složitý. Jak jej zničit, aby okolí vašeho domu vypadalo jako ze žurnálu?

Sklízíte poslední úrodu, poskytujete keřům a stromům řez a snažíte se o to, aby celá zahrada byla připravena na zimu. S tím také úzce souvisí sekání trávníku, úklid kolem domu a nepříjemné trhání plevele mezi spárami dlažby. Pokud přemýšlíte, jak plevel odstranit, a to nejlépe bez značné námahy, máme pro vás několik způsobů. Díky nim odstraníte plevel efektivně a jednoduše.

Urputný plevel ve spárách dlažby

Plevel ve spárách nikdo z nás nechce. Nejenže vypadá nevzhledně, ale také dokáže dlažbu poškodit. Mezi to nejjednodušší řešení, které funguje, je polití plevele vroucí vodou. Stačí ji ohřát v konvici a nalít na plevel. Použít však můžete také parní čistič, ale to spíše na malém prostoru. Pokud parní čistič nemáte, použijte vroucí vodu a pro zesílení účinku přilijte alespoň půl litru octa. Další způsob odstranění plevele je horkovzdušná pistole. Díky tomuto kroku rostlinu vypálíte i s kořeny. 

Olej a další možnosti 

Skvělým řešením je také teplý olej. Jednoduše ohřejte olej, nalijte ho do lahve s rozprašovačem, smíchejte ho s trochou vody, s lžící mycího prostředku na nádobí a pošplíchejte plevel mezi dlažbou. Aplikujte ho důkladně, a to tak, aby se dostal i na spodní stranu listů. Díky tomuto způsobu plevel doslova udusíte. Proceduru doporučujeme provádět, když svítí slunce. Tehdy dosáhnete těch nejlepších výsledků. 

plevel

Účinným způsobem je také směs namíchaná z vody, oleje, mycího prostředku na nádobí, soli a octa. Do 1,5 litru džbánu smíchejte sklenici octa, sklenici oleje, půl sklenice mycího prostředku na nádobí (stačí, když koupíte ten nejlevnější), půl sklenice soli a zbytek džbánu dopusťte teplou vodou. Vše rozmíchejte a aplikujte na plevel. Opět tehdy, když bude svítit slunce. Dalším vhodným způsobem je také jedlá soda soda. Stačí ji nasypat na plevel a počkat, až rostlina uhyne. Avšak tento způsob neřeší problém okamžitě, je potřeba ho provést alespoň třikrát. 

Mohlo by Vás zajímat

Růže
publikováno 17. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Dostali jste na Valentýna řezanou růži? Díky tomuto triku ji namnožte a vypěstujte novou

couchsurfing
publikováno 19. 2. 2024 autor Petr Dostál

Couchsurfing: Využijte bezplatně postel hostitele a na oplátku ji poskytněte

Carlos Tavare
publikováno 15. 2. 2024 autor Jan Nováček

Stellantis a Renault se snaží snížit náklady, aby byly elektromobily dostupné stejně jako spalovací vozy

zavřít reklamu
×
Reklama