Nechte terasu či balkón zazářit i na podzim. Se správnou paletou barev to bude hračka

fotografie autora Petr Dostál publikováno 19.11.2023 08:00
Balkon

Máme tu podzim, čas, kdy je brzy tma a nemáme příliš dobrou náladu. Udělejte si radost a vytvořte z terasy či balkónu pestrý prostor, který vám vykouzlí úsměv na tváři.

Listopadové dny přináší skvělou příležitost k výzdobě balkónu, který je neodmyslitelnou součástí domu. Působivě vyzdobená terasa či balkón vytváří neopakovatelné kouzlo a i na podzim je nespočet možností, jak docílit skvělých vizuálních efektů. Pokud celkovou výzdobu podtrhnete vhodným osvětlením, dojem bude dokonalý.

Vsaďte na chryzantémy

Tyto květiny vévodí měsíci listopadu, na terase se velmi dobře vyjímají v ozdobných větších nádobách, kvetou po dlouhou dobu nádhernými květy oranžové, žluté, fialové, červené, bílé nebo žluté barvy, které celý prostor doslova rozsvítí. Nezapomeňte přihnojit každých 14 dní, aby bylo podpořeno další vytváření nových květů, dopřejte rostlině přiměřenou zálivku, průběžně odstraňujte odkvetlá květenství. Umístěte nádoby s květinami ve skupinách, aby byl celkový barevný efekt působivější.

Truhlíky plné barev

I na podzim je možné vhodnou výsadbou vykouzlit v truhlících nevšední krásu. Stálicemi v tomto směru jsou bezpochyby macešky, které vynikají bohatou paletou barev, a plnokvěté sedmikrásky kvetoucí růžově. Při výsadbě můžete doplnit drobnolistým břečťanem a vytvořit tak nevšední podívanou. Tyto květiny se také velmi dobře vyjímají v proutěných košících. Působivé kompozice vytváří také společná výsadba pestrolistých dlužich a stachysů typických stříbřitými plstnatými listy nebo starčeků a zimostrázů. Velmi efektním doplňkem celkové květinové výsadby jsou okrasné trávy, například kostřavy.

Macešky

Ozdoba z plodů přírody

Právě v tomto období poskytuje příroda hýřící podzimními barvami nepřeberné množství přírodního materiálu, který můžete použít k výzdobě, jsou to například šípky, jeřabiny, neobvykle tvarované větvičky, mechy, šišky, kůra stromů, ale také plody vypěstované na zahradě, oranžově zbarvené dýně a různobarevné tykvičky jsou skvělým doplňkem výzdoby na terase. Aranžujte do nádob, váz nebo košíků, krásně se vyjímají také věnce vytvořené z přírodního materiálu.

Vřesy, vřesovce a působivé osvětlení

Neodmyslitelnou součástí podzimní výsadby jsou růžovými, vínovými a bílými barvami kvetoucí vřesy a vřesovce. Pokud si zakoupíte oba druhy, budou vám zdobit vaši terasu až do jara. Vyzdobenou podzimní terasu skvěle podtrhne vhodné osvětlení, využijte mihotavého světla nejrůznějších tvarů svíček a lampiček.

Mohlo by Vás zajímat

Jiřinky
publikováno 8. 4. 2024 autor Petra Seibertová

Pěstování jiřin: Zaštipování a několik dalších kroků vedoucí k bohaté květeně

Rebarbora
publikováno 14. 4. 2024 autor Petra Seibertová

Pěstování rebarbory: Několik tipů, jak si zajistit bohatou úrodu reveně

Rybíz
publikováno 9. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Sprchávání rybízu: Jak zabránit opadávání květů, abychom se těšili z bohaté úrody

zavřít reklamu
×
Reklama