Červencové hnojení petúnií a muškátů, po kterém pokvetou třikrát tolik

autor Nikola Klementová publikováno 30.06.2023 12:42
petúnie

Petúnie a muškáty patří mezi tradiční květiny, které pěstujeme na balkoně či terase. Jakou výživu jim nyní dopřát, aby ještě více kvetly?

Pokud patříte k lidem, kteří své domy či okolí domu zdobí půvabnými a barevnými muškáty či petúniemi, jistě si přejete, aby bohatě kvetly. Tento krok není nemožný. Bohatého květenství lze jednoduše docílit tím, že květinám dopřejete správnou péči, ale také výživu. Díky výživě budou rostliny zdravě růst, budou lépe odolávat škůdcům, chorobám a podpoříte tak jejich bujné květenství. Jaké hnojivo jim dopřát?

Hnojivo pro muškáty, ale i petúnie

Právě dusík a fosfor je důležitý k tomu, aby rostliny bohatě kvetly a rostly. Abyste petúniím i muškátům tyto živiny dopřáli, sáhnout můžete po droždí a kopřivách. Výborné a účinné stimulanty růstu, díky kterým docílíte bujného květenství. Určitě také nezapomínejte na pravidelně odstraňování suchých květů u obou rostlin. Také je nezapomeňte umístit na slunné stanoviště. Zálivku jim dopřejte tak akorát. Rostliny nepřelévejte, ale zároveň je nenechávejte proschnout. Mírně vlhká zemina jim svědčí.

kopřivy

Hnojivo z droždí a kopřiv

Příprava tohoto hnojiva zabere jen chvíli času, navíc na přípravu není nikterak náročné. Natrhejte 300 gramů kopřiv, nasekejte je či natrhejte a zalijte pěti litry dešťové vody. Nechte venku na sluníčku dva dny louhovat, poté slijte přes jemné síto a přimíchejte dvě kostky droždí. Promíchejte a zřeďte s pěti litry dešťové vody.  

Další možnosti hnojení muškátů a petúnií

Jako vydatná výživa také funguje voda po vaření brambor, ale nesmí být osolená. Skvělou volbou je, když uvaříte slupky z brambor, které byste jinak vyhodili. Vodu necháte vychladnout a nalijete k rostlinám. Další možností je také jód. Hnojení jódem muškáty milují. K tomuto kroku stačí litr dešťové vody a jedna kapka jódu. Nezapomínejte ani na to, že i na těchto rostlinách se mohou objevovat škůdci. Pravidelně kontrolujte listy, ale také stonky. Často se na nich rády uvelebují mšice. Pokud se již tito škůdci na rostlinách objevili, vyzkoušejte účinný postřik.  

Mohlo by Vás zajímat

Pokojová rostlina
publikováno 16. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Co znamenají hnědé skvrnky na listech pokojových rostlin? Čas, kdy rostlina vyžaduje péči

výsev celeru
publikováno 18. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Čas výsevu celeru je tu: Jak postupovat, abychom sklidili zdravou a chutnou zeleninu

cestování se psem
publikováno 17. 2. 2024 autor Petr Dostál

Karavaning se čtyřnohým kamarádem

zavřít reklamu
×
Reklama