Jak povzbudit pokojové rostliny k životu? Stačí pár lžic domácího lektvaru

autor Petra Seibertová publikováno 13.01.2024 08:20
pokojové rostliny

Máte pocit, že vaše pokojové rostliny sesychají a ztrácí svou svěžest, která lichotí vašim interiérům? Pojďte je povzbudit a oživit. Stačí pár jednoduchých tipů a vaše květinky budou zase jako znovuzrozené.

Trápí vaše rostlinky nepřirozená barva, uvadající květy a žloutnoucí listy? Pojďte je dát dohromady. Zase vám budou dělat radost a jednoznačně oživí váš byt. Každá rostlinka si žádá to své, ale pokud začne takto chřadnout, je velmi pravděpodobné, že jí chybí voda. V první řadě ji doplňte a uvidíte, co se bude s rostlinou dít.

Dejte pozor na malý květináč a na přehnojení

Samozřejmě i přelévání rostlin nepřinese žádné ovoce, rostliny vám i z tohoto důvodu mohou začít uvadat. Pokud by nezabrala voda, zkuste vaši zkřehlou rostlinku přesadit do většího květináče, což jí určitě prospěje. Dejte pozor na přehnojení, to rostliny taky nemají rády a špatně na něj reagují. Dejte svým rostlinám čas a prostor na dostatečný růst. Nechejte je na jednom místě a nepřesouvejte je. Na přesuny reagují se zpožděním a vnímají je velice negativně.

Domácí cibulové hnojivo

Připravte si skvělou domácí alternativu hnojiva na rostliny. Doporučujeme vám hnojivo z cibulových slupek, které je dobré proti škůdcům. Pokojové rostliny by měly být pravidelně hnojeny a opečovávány. Potřebují získat určité živiny, které podpoří jejich dostatečný růst. Je zajímavé, že slupky od cibule mají velké množství živin, jako je například draslík, fosfor, vápník a také hořčík. Díky těmto látkám budou pokojové rostliny růst a hlavně kvést. Skvělé je, že domácí cibulové hnojivo si můžete vyrobit doma a bez větších nákladů.

Cibule

Jdeme tedy na to. Nabírejte si slupky z cibule a můžete přidat i slupky z česneku. Na 4 šálky slupek budete potřebovat asi 1 litr vody. Povařte společně po dobu 20-30 minut. Vývar se zbarví do žluta nebo do hněda. Až tekutina vychladne, sceďte slupky a výsledný roztok použijte na hnojení. Můžete jej uchovávat v láhvi a před použitím jej vždy nařeďte s vodou v poměru 1:10. Roztokem polévejte své pokojové rostliny asi po dobu 2 týdnů. Můžete jej používat místo vody. Posiluje kořenový systém a podporuje růst rostlin. Vaše pokojové rostlinky tak budou krásné, silné a zdravé.

Mohlo by Vás zajímat

Bramborová polévka
publikováno 21. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Připravte si poctivou bramboračku, která voní česnekem, zahřeje a pochutnáte si

Bedřichov
publikováno 18. 2. 2024 autor Petr Dostál

Bedřichov spustil nový informační systém pro řidiče

Pučálka
publikováno 15. 2. 2024 autor Nikola Klementová

2 staročeská postní jídla, která jsou rychlá a chutná. Připomeňte si obědy našich předků

zavřít reklamu
×
Reklama