Krasula: Jak pečovat o strom peněz, aby bohatě kvetl celou zimu?

20. 10. 2023 Nikola Klementová
Tlustice

Krasula, japonský strom peněz, ale také tlustice. Pod těmito názvy rostlinu jistě znáte. Ale věděli jste, že vám může i kvést? A to klidně celou zimu? Jak toho tedy docílit?

A proč se jí vlastně říká strom peněz? Neboť podle starého čínského učení zvaného feng-šuej, přitahuje do domácnosti peníze, ale také pozitivní energii. Pokud ji doma ještě nemáte, nepřemýšlejte příliš zdlouhavě a určitě si krasulu pořiďte. Nejenže je nenáročná a krásná, ale dokonce vás v zimě potěší bujným květenstvím. Že už ji doma máte, ale nikdy vám nevykvetla? Nebo o tom, že kvete, ani nevíte? Jak se o rostlinu starat a jak docílit toho, aby bohatě kvetla?

Jak strom peněz pěstovat

Pokud máte tlustici doma, v letním období ji můžete umístit ven, to má ráda. Určitě ne na přímé slunce. Jakmile se ale ochladí, teploty spadnou pod deset stupňů, jde o ideální čas umístit ji domů. Co se týká umístění v domácích podmínkách, dopřejte tlustici dostatek světla a klidně i nějaký ten paprsek. Půda by měla být hlinitopísčitá a dobře odvodněná. Rostlina nesnese přemokření, neboť jde o sukulent. 

Strom peněz

Má také silnější stonky, které časem dřevnatí, tudíž při pravidelném zaštipování a tvarování z ní můžete vytvořit oblíbenou bonsaj. Zálivky by nemělo být mnoho. Lze říci, že byste ji měli zalít v té době, kdy bude substrát proschlý. Zároveň ale nedovolte, aby krasuly začaly opadávat listy. Vodu použijte odstátou nebo dešťovou. Teplotu má ráda kolem dvaceti stupňů. A pokud byste se rádi dočkali květů, podmínky pro správné pěstování budou mírně odlišné. 

Jak docílit toho, aby tlustice vykvetla

Nová tlustice vám nepokvete, musíte vydržet tři či čtyři roky, někdy i déle, aby bujně kvetla. A až vykvete, bude to nádherná podívaná. Jak tedy docílit toho, aby nasadila květy? Ze všeho nejdříve bude důležité, abyste ji správně zazimovali. Pokud tento krok neučiníte, tlustice nebude mít energii k tvorbě pupenů.

Nejlépe uděláte, když ji umístíte alespoň na týden do místnosti, kde je deset stupňů. Stále ale musí být umístěna na světle. Poté ji přeneste nejlépe na chodbu na parapet, kde bude kolem 15 °C a bude mít opět dostatek světla. Přisypte k ní trochu zeminy a zalijte ji. Do zálivky namíchejte hnojivo z droždí či popela a vyčkejte na nádherné květy, které se objeví někdy kolem vánočních svátků. Někdo o Vánocích pěstuje vánoční kaktus, jiní tlustici nebo hvězdník. Všechny rostliny jsou velmi krásné.  

Mohlo by Vás zajímat

Vánoční trhy
7. 12. 2023 Petr Dostál

Jaká místa navštívit v zimním období? Nechte se inspirovat

Orchidej
6. 12. 2023 Nikola Klementová

Prosincové hnojení orchideje, které zajistí bujné květenství i v zimě

papamobil
5. 12. 2023 Petr Dostál

Volkswagen chystá dohodu s Vatikánem ohledně elektrifikace flotily vozů

Další příspěvky z kategorie Interiér

Úklid
31. 10. 2023 Nikola Klementová

Jak se zbavit plísně v domácnosti? Využijte ověřené způsoby, které ochrání vaše zdraví

pračka
12. 11. 2023 Nikola Klementová

Jak docílit toho, aby prádlo vonělo i týdny po vyprání: Stačí následovat ověřené kroky

dřez
3. 12. 2023 Nikola Klementová

Rada od šikovné uklízečky, která pomůže vyčistit a udržet čistý a lesklý dřez či baterie

Ucpaný či zapáchající odpad v kuchyni potrápí nejednu domácnost…
18. 9. 2023 Nikola Klementová

S ucpaným odpadem, usazeninami a zápachem si spolehlivě poradí domácí krtek

Zamiokulkas vnese do interiéru atmosféru exotiky. Navíc jeho…
15. 8. 2023 Nikola Klementová

Zamiokulkas či strom hojnosti: Jak jej množit a jak o něj správně pečovat, aby bohatě rostl

dům
31. 10. 2023 Nikola Klementová

Cítíte se doma unavení a úzkostní? Může za to negativní energie. Jak ji poznat a vyhnat ji

zavřít reklamu
×
Reklama