Být šťastný není nemožné. Jak si štěstí přitáhnout na svou stranu?

fotografie autora Nikola Klementová publikováno 31.01.2023 21:26
Být šťastný není nemožné. Jak si štěstí přitáhnout na svou stranu?

Každý z nás vnímá štěstí jinak. Avšak bez ohledu na to, jak přesně štěstí definujete, být šťastnější a spokojenější sám se sebou, není nemožné. Stačí jen následovat několik kroků.

Konečně je pátek a už se nemůžeme dočkat, až se vyspíme a načerpáme energii. Než se však nadějeme, máme tu zase neděli a dobrá nálada je rázem pryč. V pondělí ráno zazvoní budík, jsme opět bez nálady a v hlavě běhají nám myšlenky typu: zase ten nekonečný týden před námi, potíže v rodině či partnerském životě – jednoduše furt něco, co nás brzdí a trápí. Máte stejné či podobné pocity? Cítíte se hned ráno po probuzení znechucení a nejraději byste spali celý den? Často si také pokládáte otázku, kdy už konečně bude lépe? Kdy přijde den, který vás udělá šťastným? Věřte, že nepřijde! Svůj život si řídíte sami, a tak s tím vším musíte začít bojovat bez pomoci ostatních. Zvládnete to, i když si zřejmě říkáte opak.

Nejdříve naslouchejte sami sobě

Pozastavte a popřemýšlejte, jak se cítíte? Pokud jste odpověděli negativně, protože se jen před všemi snažíte tvářit spokojeně a šťastně, a vlastně tak, jak vás ostatní chtějí vidět, věřte, že tímto způsobem nikdy nedocílíte spokojenosti, protože nemůžete být tím, kým jste. Každý jsme nějaký! A tak by nás také okolí mělo brát. Nesnažte se zbytečně někomu vyrovnat, ale také se nesnažte o to, abyste byli v očích druhých ti nejlepší.

Být šťastný není nemožné. Jak si štěstí přitáhnout na svou stranu?

Další, a to velmi důležitý poznatek, je uvědomění si, jak se stravujete. I strava má velmi pozitivní vliv na naše duševní i fyzické zdraví. Zkuste jíst více domácí stravy bohaté na chlorofyl, pijte více čisté vody a bylinkových čajů. A co je velice důležité? Vyhýbat se rychlému občerstvení. Psychická pohoda požaduje kvalitní stravu.

Štěstí také tkví v sebelásce

Nejen pocit štěstí, ale stálé a trvající štěstí vede přes sebelásku a sebepřijetí. Základním kamenem tedy je, abyste se přijali takoví, jací jste. Zbytečně nehledejte žádné tělesné nedostatky a další. Tímto se velmi trápíte, a tak vašemu opravdovému štěstí přivíráte vrátka. Přijměte se! Buďte vděční za to, jací jste. Pokud o sobě víte, že máte nadváhu nebo nedostatečné vzdělání, bojujte s tím okamžitě. To, co nezačnete dnes, nezačnete nikdy. Navíc, pokud máte rádi sami sebe, máte rádi i ostatní lidi.

Žijte současností

Zapomeňte na to, co se dříve odehrálo, co se stalo. Uvědomte si, že nežijete v minulosti, nýbrž v přítomnosti. Proč se zabývat a trápit něčím, co je dávno za vámi? Užívejte si aktuálního času a nedovolte sami sobě, abyste se brzdili ve štěstí. Myšlenky na minulost vás mají v poutech, proto se braňte. Díky jednoduchému cviku to jistě zvládnete, ale ze všeho nejdřív bude důležité odpustit všem, a zároveň i sám sobě.

Být šťastný není nemožné. Jak si štěstí přitáhnout na svou stranu?

A jako poslední doporučení je, abyste dělali to, co vás naplňuje. Nedělejte to, co si ostatní přejí, i když vám je to nepříjemné. V případě, že vás pracovní náplň stresuje, nejste v ní spokojeni, rozhlédněte se po jiné. Najděte si koníček, který vás bude naplňovat, a především plánujte. V případě, že se člověk na něco stále těší, je šťastnější. A nezapomínejte, že utápět stres či smutek v každovečerní sklenici alkoholu, nikam nevede. Přehodnoťte svůj dosavadní život a popřemýšlejte nad tím, co lze udělat lépe a šťastněji. Poté se tohoto přehodnocení držte a neupouštějte!

Mohlo by Vás zajímat

Včely
publikováno 12. 5. 2024 autor Petra Seibertová

Medonosný hmyz zajišťuje bohatou úrodu. Takto ho udržíte na své zahradě

Sardinie
publikováno 14. 5. 2024 autor Aleš Mohr

Sardínie - ostrov plný pokladů a tajemných staveb

Okurky
publikováno 18. 5. 2024 autor Nikola Klementová

Výživná procedura pro okurky zajistí rostliny bez plísní a bohatou úrodu i plody bez hořkosti

zavřít reklamu
×
Reklama