Toxičtí lidé jsou v našem životě tíhou, proto se před nimi chraňte

fotografie autora Nikola Klementová publikováno 10.01.2023 00:00
Toxičtí lidé jsou v našem životě tíhou, proto se před nimi chraňte

Už jste se někdy setkali s toxickým člověkem? A víte jistě, jak jej poznat? Pokud ne, rádi vám to prozradíme, abyste mu nenaletěli.

Toxičtí lidé na sebe poutají pozornost několika rysy, podle kterých je velmi snadno poznáte. Pokud jste v přítomnosti takového člověka, máte pocit vysílení, únavy, nedostatku energie, jste smutní, rozčilení a nervózní. Nehledě na to, že být v přítomnosti tohoto člověka je pro vás ubíjející, proto je dobré jej rozpoznat včas. Jedná se o důležitý krok pro vaše duševní zdraví.

Znaky, které byste si měli zapamatovat

Nyní si popravdě odpovězte, zda se pravidelně setkáváte s člověkem, který na vás působí jako morous? Je naštvaný, zamračený, ve stresu, je chaotik, neustále si na vše a na všechny stěžuje a co nejhůř? Stále lituje jen sám sebe. Tak toxického člověka můžete poznat. Bohužel se také často stává, že tito lidé mají neustálou potřebu řešit ostatní lidi a lézt jim do soukromí. Tím také vyvolávají konflikty a lidem jsou jednoduše nepříjemní a v mnohých vzbuzují stres.

Dalším znakem je také to, že se vedle nich cítíte naštvaní, unavení a dobrá nálada, kterou jste měli ještě před chvílí, je prostě pryč. Identifikujte tohoto toxického člověka, dokud je možnost. Uvedeme vám jeden příklad: Sejdete se s kamarádkou/kamarádem, máte dobrou náladu, ale po malé chvíli se začnete cítit unavení, naštvaní a agresivní. Nechápete proč, co se to děje? Proč na vás dotyčný tak špatně působí, když se jedná o hodného člověka? Zamyslete se zároveň i nad výše uvedenými informacemi.

Manipulativní jedinec

Toxický člověk je dokonalý manipulátor, který své manipulační schopnosti umí dokonale skrývat. Aby na vás zapůsobil, nebojí se použít slzy, strasti a jiné potíže, které mu údajně ubližují. Bohužel to ve většině případů nebývá pravdivé trápení. Na druhou stranu, pokud slzy neprolévá, může se vás snažit dostat jen na svou stranu, a to za každou cenu. K tomuto kroku se neštítí použít pomluvy a intriky. Klidně si začne vymýšlet různé pomluvy, abyste se nescházeli se svou rodinou, natož s někým jiným, proto mějte oči otevřené.

Pokud si všimnete tohoto nečestného a manipulativního jednání, zkuste to s ním vyřešit. Nebo ještě lépe? Ukončete s ním přátelství. Oči mějte opravdu dokořán otevřené, protože dotyčný nemusí být jen přítel, klidně s ním můžete žít v jedné domácnosti.

Pokud si toxický člověk uvědomí, že si těchto gest všímáte, přistoupí na lítost, klidně i omluvy, ale pozor, opravdu si dobře rozmyslete, zda chcete odpustit a takové nepříjemnosti zažívat stále dokola. Nenechte se sebou manipulovat a raději se nad tím vším zamyslete a jednejte!

Mohlo by Vás zajímat

Mandelinka
publikováno 19. 5. 2024 autor Petra Seibertová

Jak se zbavit mandelinky bramborové přírodní cestou. Vyzkoušejte účinný postřik

Dřepčík
publikováno 20. 5. 2024 autor Petra Seibertová

Dřepčíků se zbavte dřív, než vám zničí zeleninu: Jak je poznat a jak se jich zbavit?

Rolls-Royce Ghost
publikováno 19. 5. 2024 autor David Vanda

Vozový park policie v Miami posílil luxusní Rolls-Royce

zavřít reklamu
×
Reklama