Jak vyčistit žluté skvrny v toaletní míse: Existuje několik možností

autor Nikola Klementová publikováno 21.06.2023 13:23
toaleta

Žluté skvrny jsou v toaletě neestetické a bohužel také velmi odolné. Jak se tedy těchto odolných skvrn zbavit, aby byla toaleta opět zářivě bílá?

Čistá toaleta by se měla nacházet v každé domácnosti. Někdy se však i přes velkou snahu vytvoří nevzhledné skvrny, které se nedaří ani při pravidelném čištění odstranit. V případě, že nechcete používat agresivní čisticí prostředky, připravili jsme pro vás několik způsobů, jak mísu toalety vyčistit pomocí domácích surovin.

Bílý ocet má silné účinky

Pokud chcete čistit vanu, umyvadlo, dřez, sporák či jiný podobný povrch octem, vždy doporučujeme ten bílý. Je o něco dražší, ale pro čištění je ideální, a to díky jeho koncentraci. K vyčištění toaletní mísy je tedy skvělým a účinným pomocníkem. Stačí 300 mililitrů octa ohřát v jednom litru vody a nalít do toalety. Nechte alespoň dvacet minut působit a poté pomocí záchodové štětky očistěte. Ještě ale nesplachujte – do mísy nalijte dva litry teplé vody, nechte ještě deset minut působit a spláchněte. Pokud chcete sílu čištění znásobit, nalijte do toalety připravenou směs a následně mísu posypte kyselinou citronovou.

sůl

Kuchyňská sůl je na usazeniny ideální

Použití kuchyňské soli je také jednoduché. Stačí mísu polít teplou vodou a posypat solí. Pokud máte žluté skvrny pod hladinou vody, nasypte do ní pět lžic soli a nechte alespoň půl hodiny působit. Poté pomocí záchodové štětky dočistěte a spláchněte. V případě silných skvrn postup opakujte. Vhodná je také Cola, se kterou můžete mísu polít (nejlépe na působící sůl) a dočistit štětkou. Tato hnědá limonáda skvěle odstraňuje rez, ale také vodní kámen. 

Citron je skvělým pomocníkem

I citron se díky obsaženým kyselinám může stát skvělým pomocníkem při čištění usazenin v toaletě. Stačí vymačkat dva citrony, smíchat je s půl litrem vody a tekutinu nalít na usazeniny. Nechte čtvrt hodiny působit, poté pomocí štětky dočistěte a spláchněte. Pokud citrony plýtvat nechcete, jelikož nejsou zrovna nejlevnější, posypte skvrny kyselinou citronovou a postupujte stejně jako u citronu.

CitronyA pokud se nechcete zdržovat čištěním, doporučujeme, abyste si vyrobili levné tablety do toalety a nechali ji v míse přes noc. Ráno stačí pomocí štětky dočistit a máte hotovo. Jak takovou tabletu vyrobit, jsme pro vás připravili již v minulém článku.

Mohlo by Vás zajímat

výsev celeru
publikováno 18. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Čas výsevu celeru je tu: Jak postupovat, abychom sklidili zdravou a chutnou zeleninu

Vaření
publikováno 20. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Rychlý oběd: Několik levných inspirací na celý pracovní týden

Kartágo
publikováno 20. 2. 2024 autor Petr Dostál

Cestujete do Tuniska? Nevynechejte návštěvu Kartága

zavřít reklamu
×
Reklama