Psí plemena, která vypadají mile, ale ve skutečnosti patří mezi ty nejagresivnější

autor Petra Seibertová publikováno 29.01.2024 06:44
Husky

Znáte to, v parku potkáte psa, který vypadá přítulně, ale jakmile se k němu přiblížíte, máte ho málem zakousnutého v lýtku. Pes je označován jako nejvěrnější přítel člověka, což bezpochyby je. Bohužel některá plemena tíhnou k agresivnímu chování.

Psí chování můžete maximálně ovlivnit správnou výchovou svého psa. Pokud něco propásnete, už svého psa nepřevychováte nebo jen velmi těžce. Některá plemena mají agresivitu ve své podstatě a u některých psů se může agresivita vyvinout v rámci jejich psychického onemocnění, což není podmíněno výchovou.

Německý ovčák

Německý ovčák se využívá jako služební pes pro policii nebo armádu a je nutné, aby prodělal výcvik. Jde o robustní, inteligentní, silnou a nebezpečnou rasu, která je schopna i zabít. Německý ovčák váží asi 40 Kg a měří asi 60 cm. Skvělé je, že německého ovčáka lze opravdu lehce vycvičit.

Německý ovčák

Sibiřský husky

Sibiřský husky se ve své podstatě chová jako divoké zvíře. Byl používán jako tažný pes v severských zemích a je to velmi silné a samostatné zvíře. Je silně motivován k lovu. Při nesprávné výchově jim mohou lidé a také zvířata připadat jako kořist. Proto je opravdu velmi důležitý důsledný výcvik.

Akita

Akita není pes pro začátečníky. Potřebuje nezávislost, má sílu a také silnou vůli. Má dominantní povahu a snaží se být vůdcem smečky. Akita je velmi teritoriální a dokáže být nesmírně agresivní vůči lidem mimo smečku. Buďte ostražití, když je v přítomnosti jiných psů a lidí. Může se stát, že zaútočí. Je dobré vědět že si velice agresivně brání své jídlo.

Trpasličí pinč

Trpasličí pinč

Trpasličí pinč patří do žebříčku nejagresivnějších psů. Je to malý fešák, ale jeho povaha odpovídá velkým plemenům. Je nebojácný, velice svérázný, dobrý hlídač a také dokonalý alarm. Připravte se na to, že velmi často štěká. Aby z něj byl dobrý parťák, musí se opravdu důsledně a poctivě vycvičit.

Jack Russell teriér

Jack Russell teriér

Jde o energického, loveckého psa, malého vzrůstu. Rozhodně se nejedná o gaučového povaleče, ale o pejska, který potřebuje neustále aktivitu. Pokud ho nezaměstnáte, bude štěkat, hrabat, roztrhá vám koberec nebo křeslo a vy to nijak neovlivníte. Potřebuje neustálou pozornost. Má lovecké pudy a potřebuje důslednou výchovu.

Mohlo by Vás zajímat

Ford
publikováno 16. 2. 2024 autor Petr Dostál

Generální ředitel Fordu je otevřený spolupráci s konkurenty, aby mohl konkurovat Číně

Orchidej
publikováno 16. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Co nyní udělat s orchidejí, aby nás potěšila bujnou záplavou květů a zdravými listy

Zamiokulkas
publikováno 20. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Jak množit zamiokulkas, abychom měli více rostlin, které přitahují peníze a ženské štěstí

zavřít reklamu
×
Reklama