Jednoduchý a vynikající krém do vánočních košíčků, kuliček a dalších – plus recept

autor Nikola Klementová publikováno 22.11.2023 07:00
Krém na cukroví

Čas pečení se již nezadržitelně blíží. Některé hospodyňky možná již pečou či se připravují. Mimo toho, že si naplánujete, jaké druhy cukroví napečete, jistě také přemýšlíte o tom, jakými krémy cukroví naplníte.

Někdo má rád suché cukroví, slepené marmeládou, ale někdo dá raději přednost cukrovinkám s bohatou krémovou náplní. Myslíme si, že mimo suchého, například rohlíčků, pracen a dalších, by také neměly chybět kousky naplněné krémem. Například košíčky zalité čokoládou, kuličky s krémem, sušenkami a polité bílou čokoládou, křehké těsto slepované krémem a tak dále. Vyzkoušejte náš recept na lahodný krém, je vynikající a voní kokosem. 

Krém ze čtyř surovin

Takzvaný rafaelo krém je opravdu vynikající, není příliš levný, ale chuť je božská. Navíc z jedné várky ho připravíte opravdu hodně. Suroviny: 80 gramů kokosu, 400 gramů kondenzovaného mléka, 200 gramů másla a 200 gramů bílé čokolády.

Bílá čokoláda

Vezměte si metličku, jeden velký a jeden menší hrnec. Připravte vodní lázeň a do menšího hrnce dejte bílou čokoládu a máslo. Nechte rozpustit a odstavte ze sporáku. Následně pomalu přidávejte kondenzované mléko a stále míchejte. Jakmile budete mít krém řádně promíchaný, přidejte kokos. Ten však doporučujeme rozemlít na drobnější kousíčky. Krém je poté příjemnější a výraznější. 

Kuličky v bílé čokoládě

Kuličky můžete napíchnout na lízátkové špejle a potěšit tak malé ratolesti. Ovšem můžete je také jen tak umístit do papírových košíčků a posypat zlatým či stříbrným cukrovým zdobením. Na tento recept si připravte 400 gramů sušenek nebo piškotů, které rozemelete. Dále 100 až 150 gramů výše zmíněného krému a připravte těsto, které lze tvarovat do kuliček. Ve vodní lázni rozpusťte bílou čokoládu s trochou másla a kuličky pomocí vidličky namočte v čokoládové polevě.

Vyzkoušet můžete také další 4 druhy oblíbeného vánočního cukroví.

Mohlo by Vás zajímat

Chodidla
publikováno 18. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Jak se zbavit oteklých a unavených nohou? Pomohou jednoduché rituály i bylinky

Karamelový dezert
publikováno 17. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Vynikající nepečený dezert k víkendovému kafíčku, který máte za 30 minut připravený

Caminito del Rey
publikováno 21. 2. 2024 autor Aleš Mohr

Návštěva Caminito del Rey, nejnebezpečnější cesty světa

zavřít reklamu
×
Reklama