Baileys, se kterým o Vánocích zazáříte: Je jednoduché a jeho chuť je božská

autor Nikola Klementová publikováno 30.11.2023 07:00
Domácí Baileys

Vaječný koňak, ale také Baileys k Vánocům patří. Vyzkoušejte ho podle našeho receptu, je jednoduchý, rychlý, ale především vynikající.

Kdo by neměl rád Baileys? Jedná se sice o velmi sladký alkoholický nápoj, ale na Vánoční popíjení u sledování televize je přímo dokonalý. Někteří lidé tomuto nápoji přezdívají tlamolep, ale i přes jeho sladkost a hutnost je přímo vynikající. Proč si tedy alespoň na svátky nedopřát? Vyzkoušejte naši jednoduchou verzi Baileys, je moc dobrý.

Trvanlivost domácího Baileys

Tato vynikající pochoutka je ve Spojeném království velmi důležitou součástí. A to především o vánočních svátcích, kde nechybí snad v žádné domácnosti. U nás se již také nápoj zabydlel, stejně tak, jako vaječný likér. Někteří z nás si také pokládají otázku, jak dlouho likér vydrží? Jelikož obsahuje mléčné výrobky, nevydrží věčně. Ovšem díky většímu množství alkoholu bude mléko takzvaně zakonzervováno. Tudíž, pokud ho budete skladovat v lednici, což je nutnost, vydrží klidně i dva měsíce. Věříme však, že tak dlouhý čas se vám v lednici vyjímat nebude. Je velice vynikající a dobře se popíjí. 

Zmrzlina

Recept na domácí Baileys

Na Baileys si připravte: 1 lahev rumu, tedy 1 litr či dvě půllitrové lahve, 1 litr mléka, 3 plechovky kondenzovaného mléka a 2 pudinky s příchutí karamelu. Další cukr již nepřidáváme, neboť kondenzované mléko je velice sladké a v rumu je také cukr. Někteří upřednostňují kvalitnější rum, ale obyčejný a nejznámější rum je chuťově lahodný a v nápoji vynikne. Zvolit můžete i whiskey. Také doporučujeme, abyste si koupili rovnou karamel, abyste kondenzované mléko nemuseli dvě hodiny vařit. 

Nyní z mléka a karamelových prášků uvařte pudink a stále míchejte, aby vám nevznikl škraloup. Poté postupně přidávejte karamel a mixujte. Následně napusťte dřez studenou vodou a míchejte, aby nápoj zcela vychladnul a zároveň se nevytvořil zmíněný škraloup. Poté přilijte litr rumu a výsledek přelijte do předem vyvařených sklenic. Zavíčkujte a dejte do lednice. Nechte do druhého dne rozležet a můžete se pustit do ochutnávky.  

Tip: Víte, jak je likér vynikající? S karamelovou zmrzlinou, kterou přelijete trochou silné kávy a samozřejmě Baileys. 

Mohlo by Vás zajímat

Geely Yuanjing X6
publikováno 15. 2. 2024 autor Petr Dostál

Otřesou čínské automobilky evropským trhem?

Orchidej
publikováno 16. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Co nyní udělat s orchidejí, aby nás potěšila bujnou záplavou květů a zdravými listy

Pokojová rostlina
publikováno 16. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Co znamenají hnědé skvrnky na listech pokojových rostlin? Čas, kdy rostlina vyžaduje péči

zavřít reklamu
×
Reklama