Jak vyčistit znečištěný filtr digestoře: Jednoduše a téměř bez práce

fotografie autora Nikola Klementová publikováno 03.05.2023 05:00
digestoř

Při každém vaření je důležité, abyste spustili digestoř. I když tento krok provedete, časem se každý z nich zanese nečistotami, které lze těžko pouhou houbičkou odstranit. Jak tedy nejlépe a efektivně nečistoty z filtru digestoře odstranit?

Stejně tak, jako každý jiný spotřebič v domácnosti, potřebuje i digestoř pravidelnou údržbu. Proto bychom z něj měli odstranit mastnotu, prach, ale i jiné nečistoty, které zde ulpívají. Z toho důvodu jsme pro vás připravili několik tipů od našich čtenářů, kteří tyto metody sami vyzkoušeli. Tipy jsou to nenamáhavé a účinky jsou téměř okamžité.

Čištění filtru digestoře pomocí soli

K tomuto kroku vám bude stačit hrnec, kuchyňská sůl a kyselina citronová. Hrnec si vezměte větší, abyste do něj umístili mřížky z digestoře tak, aby byly ponořené. Dále pak přiveďte vodu k varu, přisypte 5 polévkových lžic kuchyňské soli a 3 polévkové lžíce kyseliny citronové. Jakmile začne voda vřít, sypké suroviny se rozpustí, vložte do hrnce mřížky a nechte působit do úplného vychladnutí vody. Následně vytáhněte a opláchněte pomocí houbičky na nádobí a mycího prostředku.    

sůl

Žlučové mýdlo na vyčištění mřížek z digestoře

Žlučové mýdlo je efektivním a účinným pomocníkem již desítky let. Lze ho však využít nejen na odolné skvrny na oblečení, ale také na vyčištění mřížek z digestoře. Použití je jednoduché. Do lavoru nebo dřezu napusťte horkou vodu, nastrouhejte do ní dvě lžíce žlučového mýdla a mřížky namočte do připraveného roztoku. Nechte půl hodiny působit a poté pomocí jemného kartáčku mřížky umyjte. 

Olej na mastnotu působí dokonale

Olej, že působí na mastnotu? Ano, možná vám to přijde zvláštní, ale je to tak. Olej má dokonalou schopnost rozpustit staré a zaschlé skvrny. Stačí ho jen nanést na filtr neboli mřížky digestoře a přikrýt je hadříkem, který namočíte ve velmi teplé vodě. Ten po namočení vyždímejte a rozprostřete na mřížky. Nechte dvacet minut působit a opláchněte.

jedlá soda

Jedlá soda odstraní mastnotu

Na jedlou sodu bychom opravdu neměli zapomínat. Má totiž v domácnosti velmi široké využití. Pomůže vám také s odolnými mastnotami a zápachem na mřížkách. Stačí, když napustíte dřez teplou vodou, rozpustíte v něm tři lžíce jedlé sody, rozmícháte a do roztoku namočíte mřížky. Poté pomocí jemného kartáčku jednoduše zbylé nečistoty vyčistíte.  

Mohlo by Vás zajímat

Demence
publikováno 22. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Jak se vyhnout demenci a co dělat pro mozek, aby zdravě fungoval do vysokého věku

Knoflíková kapradina
publikováno 19. 2. 2024 autor Petr Dostál

Knoflíková kapradina: Jak ji pěstovat, aby zdobila domácnost?

Bedřichov
publikováno 18. 2. 2024 autor Petr Dostál

Bedřichov spustil nový informační systém pro řidiče

zavřít reklamu
×
Reklama