Jak efektivně odstranit zápach z plastových dóz?

fotografie autora Nikola Klementová publikováno 11.02.2023 09:54
Jak efektivně odstranit zápach z plastových dóz?

Plastové krabičky nechybí v žádné domácnosti. Bohužel ale po pár měsících používání začnou nepříjemně zapáchat a začnou se v nich tvořit skvrny. Jakým způsobem se jich zbavit, aby byl výsledek stoprocentní?

V každé domácnosti se jistě najde nějaká dóza na uskladnění potravin nebo plastová krabička na oběd do práce. Jde o velmi šikovného pomocníka, který má ale jednu zápornou vlastnost, a tou je, že absorbuje pachy, které následně nelze umýt. Nehledě na to, že se uvnitř tvoří nevzhledné skvrny od výrazně zbarvených potravin. Určitě je ale nemusíte vyhazovat, pokud tedy nejsou prasklé. Lze je totiž jednoduchým způsobem vyčistit, a ten způsob vám velmi rádi prozradíme.

Jedlá soda proti pachu v plastové krabičce

Skvělou službu vám může poskytnout jedlá soda, která je součástí snad každé domácnosti. Pomůže nám nejen při pečení a při překyseleném žaludku, ale také vybělí skvrny, umyje dřez či umyvadlo, ale také absorbuje nepříjemný zápach z plastových krabiček. Stačí do většího hrnce, do kterého se vejde i krabička, nasypat několik polévkových lžic jedlé sody, přibližně čtyři, zalít ji teplou vodou, rozmíchat a do tekutiny na půl hodiny umístit plastovou krabičku.

jedla-soda

Ocet – levný prostředek na neutralizaci pachu

Pokud máte v krabičkách fleky, ale také vám nepříjemně zapáchají, pomoci může obyčejný a levný ocet, který krabičky zároveň i vydezinfikuje. Dokonce se ocet může využít i tehdy, když dáte do krabičky mastné jídlo a ani mycím prostředkem vám tuk ze stěn dózy nejde umýt. Pro efektivní použití smíchejte jeden díl teplého octa a jeden díl teplé vody. Tekutinu nalijte do dóze a nechte hodinu působit. Poté už stačí jen vylít vodu s octem a umýt běžným způsobem. 

Kávová sedlina v boji proti zápachu

Kávovou sedlinu lze využít v jakékoli místnosti, kde je zápach a vy chcete, aby se neutralizoval. Často se dává do lednice, ale také do bot či skříně. Vám však může dokonale posloužit v boji proti zápachu plastové krabičky. Stačí takzvaný lógr umístit na dno misky, zavřít ji na celou noc a ráno vysypat. Misku opláchněte běžným způsobem a zápach by měl být neutralizován. 

Mohlo by Vás zajímat

Vistárie
publikováno 17. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Únorový řez vistárie zajistí bujné květenství a zkrocení její velikosti – jak na něj?

Žemlovka
publikováno 18. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Večeře za pár korun: Inspirace na celý pracovní týden, která se hodí

Levandule
publikováno 21. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Jarní řez levandule je pro bohaté květenství, tvar i růst zásadní. Jak a kdy na něj, aby byl proveden správně

zavřít reklamu
×
Reklama