5 způsobů, jak originálně využít alobal: Některé z nich určitě neznáte

fotografie autora Petra Seibertová publikováno 29.01.2024 07:00
Alobal

Alobal najde doma snad každý, ale spousta lidí neví, jak ho mohou naplno využít a ušetřit tak spoustu peněz. Přinášíme vám několik rad a tipů, díky kterým už neuvidíte alobal tak, jak jste ho viděli dřív.

Alobal je skvělým pomocníkem do každé domácnosti. O tom vás přesvědčí i náš článek, který vám přinese spoustu užitečných poznatků. Víte, že alobal může prodloužit trvanlivost banánů? Nebo že může nahradit funkci drátěnky? Dokonce vám pomůže odpudit hmyz od vašich rostlinek. Tyto a další benefity vám může přinést obyčejný alobal.

Jak používat alobal správně (na potraviny)

Když balíte potraviny do alobalu, dejte si pozor, jakou stranu dáváte na jídlo. Pokud chcete potravinu udržet co nejdéle teplou, přiložte alobal na jídlo matnou stranou, která izoluje. Jestliže budete připravovat jídlo v alobalu na ohni, matnou stranu dejte na povrch. Do alobalu byste neměli v žádném případě balit příliš kyselé nebo příliš slané potraviny, protože by se mohlo stát, že vám do jídla začne pronikat hliník.

Prodloužení trvanlivosti banánů

Díky alobalu budou vaše banány dlouho čerstvé a nebudou vám hnědnout. Jejich krásná barva a čerstvá chuť vám zůstane zachována. Přesněji řečeno, do alobalu zabalte pouze část, kde jsou banány propojeny. Zpomalíte tak proces zrání a banány zůstanou déle svěží. Skvělé je, že díky tomu nebudou kolem poletovat ani octomilky.

Banány

Odpuzení hmyzu v květináči i na zahradě

Jak na to? Velmi jednoduše. Nastříhejte alobal na proužky a vložte je do země do okolí rostliny. Nepříjemný lesk odpudí dotěrný hmyz. Alobal odráží světlo a zajistí větší teplo v okolí rostliny. Pokud chcete podpořit růst rostlin v květináči, vystelte jej alobalem tak, že jej do květináče uložíte lesklou stranou nahoru. Propíchejte jej, aby mohla bez problému odtékat voda a můžete nasypat zeminu.

Funkce drátěnky a odstranění rzi

Alobalem můžete nahradit i drátěnku. Jednoduše zmačkejte kus alobalu a pusťte se do drhnutí nádobí. Budete překvapeni, jak je alobalová drátěnka účinná. Pokud vás doma trápí rezavé předměty a nevíte si rady jak na ně, opět vám pomůže alobal. Namočte ho do osolené vody a přejíždějte očištěný rezavý předmět. Uvidíte, výsledek na sebe nenechá dlouho čekat a rez neprodleně odstraníte. Pokud je rez odolná, alobal zmačkejte, opět namočte do slaného roztoku a opakovaně přejíždějte rezavý povrch.

Mohlo by Vás zajímat

Hubnutí
publikováno 24. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Chtěli byste zhubnout bez hladovění? Vyzkoušejte postupy ověřené štíhlými Japonci

Rybíz
publikováno 26. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Jak prořezat rybíz: Díky správnému postupu zajistíte bohatou úrodu a zdraví keřů

Zahrada
publikováno 22. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Tato letnička by na zahradě neměla chybět. Je zdravá, bezúdržbová a brzy bude čas na její výsev

zavřít reklamu
×
Reklama