Jak se zbavit oparu za jeden den: Opravdu to jde, následujte ověřené kroky

9. 11. 2023 Nikola Klementová
žena

Opar je nejen nevzhledný, ale také umí pořádně potrápit. Svědí, bolí a každý se ho snaží co nejrychleji vyléčit. Zkuste ověřenou metodu, která vás oparu zbaví za jeden den.

Malé vodnaté puchýřky, které praskají, následně vysychají a tvoří se stroupky, nikdo na svém rtu či pod ním nechce. Bohužel se jedná o onemocnění neboli virus zvaný herpes simplex, který se rád objevuje stále dokola. Stačí mít sníženou imunitu či být ve stresu a opar se okamžitě objeví. Co dělat, aby se neobjevoval a co dělat, pokud už se objevil?

Co dělat, aby se opar neobjevoval

Je velice důležité, abyste otužovali svůj imunitní systém. Zvyšte příjem vitamínu C, nejlépe však přírodního, protože ten má oproti kyselině askorbové z lékárny lepší vstřebatelnost. Dále nezapomínejte na vitamín B, který je velice důležitý. Doporučujeme čisté pivovarské kvasnice, které seženete v lékárně. Zapomínat bychom neměli, že se devadesát procent imunity nachází ve střevech, proto bychom měli začít i u stravy. 

Salát

Ta by měla být pestrá, vyvážená a měla by zahrnovat dostatek lysinu. Jedná se o důležitou aminokyselinu, kterou tělo neumí samo vyrobit, proto ji musíme získat nejlépe ze stravy. Obsahují ho například bílé fazole, vepřové maso, čočka, arašídy, kuřecí maso, vejce, mladý ječmen, spirulina, pšeničné otruby, řeřicha, konopné semínko, chia semínka a mnoho dalších potravin. Lichořeřišnice nebo echinacea v kapkách by taktéž měla být součástí. Vyhýbejte se stresu a hýbejte se na čerstvém vzduchu více než například ve fitku.  

Jak se zbavit oparu

Ti, kteří na opary trpí pravidelně, již poznají, že se jim na rtu či pod rtem opar objeví. Pokožka je červená, ale také svědí a rty jsou suché. Už při těchto příznacích bychom měli zpozornět a začít jednat, než se opar objeví úplně. Jakmile si všimnete prvních příznaků, vyzkoušejte místo podchladit něčím zmrzlým. Například kostkou ledu. Pokud se vám příznaky objevily ráno při odchodu do práce a večer, kdy se vracíte domů, už je opar viditelný, nemeškejte a okamžitě naneste česnek. 

Česnek

Proč česnek a jaké má účinky

Neboť česnek obsahuje antivirotické a protizánětlivé látky, které pomohou opar uzdravit. Navíc obsahuje antioxidanty a minerální látky, ale také alicin, který se uvolňuje po nadrcení česneku. A právě on působí protizánětlivě. Proto doporučujeme, abyste česnek nasekali nebo ho rozdrtili a umístili na postižené místo. Nechte alespoň pět až deset minut působit, a následně místo opláchněte co nejteplejší vodou. Tento krok opakujte alespoň pětkrát za den. Nezapomeňte se pořádně vyspat a doplnit tělu vitamíny. Druhý den bude po problému. Pokud ale máte opar již rozšířený, tento postup opakujte alespoň dva dny. 

Mohlo by Vás zajímat

Sprchový kout
29. 11. 2023 Nikola Klementová

Jak docílit toho, aby dveře sprchového koutu byly stále čisté, bez vodního kamene a plísně

SMog
28. 11. 2023 Petr Dostál

Kde je v Česku kvalitní vzduch? Útočišť před smogem stále ubývá

Kouřící vrch Boreč
1. 12. 2023 Jan Nováček

Kouřící vrch Boreč: Jde o tajemný vstup rovnou do pekla?

Další příspěvky z kategorie Zdraví

kurkuma
30. 10. 2023 Nikola Klementová

Zlatý zázrak z východu vás zbaví bolesti v krku a zánětu bez drahých léků

Vaříte rýži na druhý den, abyste si ji vzali do práce? Nebo vám…
21. 9. 2023 Nikola Klementová

Rýže z druhého dne může být nebezpečná, ale záleží na různých faktorech při skladování

Tento levný prostředek stačí k tomu, abyste si ulevili od…
5. 2. 2023 Nikola Klementová

Okamžitě účinný lék na kašel skrývá většina z nás ve spíží

Léčivé účinky této krásné rostliny využívají lidé již dlouhé…
17. 8. 2023 Nikola Klementová

Divizna je bylina našich babiček, která léčí: Jak na správné sušení, sběr a využití

Pickles je přímo vitamínová bomba, která prospěje vašemu…
16. 1. 2023 Nikola Klementová

Pickles: Vitamínová bomba nejen pro zimní období

Ne každý si uvědomuje, že i obyčejná chůze patří mezi pohybové…
13. 8. 2023 Nikola Klementová

Obyčejná chůze prospěje celému organismu i psychice: Jaké jsou její největší benefity?

zavřít reklamu
×
Reklama