Neobvyklá vánoční pomazánka na jednohubky či chlebíčky, která by o svátcích chybět neměla

fotografie autora Nikola Klementová publikováno 12.12.2023 07:15
Jednohubky

Jednohubky, ale také chlebíčky k Vánocům jednoznačně patří. Vyzkoušejte náš tip na jednoduchou, ale přesto neobvyklou vánoční pomazánku.

Štědrý den již klepe na dveře, a tak pečeme, zdobíme a vše připravujeme, abychom si užili i letošní Vánoce. Mimo cukroví k svátkům samozřejmě patří také chlebíčky a jednohubky. Pravidelně pro vás připravujeme tipy na dobroty, které se hodí na sváteční i všední pohoštění. Dnes tomu nebude jinak, proto se nechte inspirovat. 

Nejlepší pomazánky jsou ty domácí

Že jsou domácí pomazánky a saláty ty nejlepší? O tom jistě nikdo z nás nepochybuje – nebo snad ano? To, co se prodává v obchodech pod názvem pomazánka a koupíme ji v kelímku, nemá nic společného s poctivou recepturou. Nejen dle chuti, ale také podle konzistence. A to nemluvě o obsahu, ve kterém najdeme víc přidaných látek, zvýrazňovačů chutí, konzervantů, dalších stabilizátorů a tak dále. Výrobek, který obsahuje více Éček než hlavních surovin, bychom opravdu jíst neměli. 

A proč je vlastně kvalita některých potravin tak nízká? Zřejmě proto, protože se obchodníci snaží lid nalákat na co nejnižší ceny. Řetězce požadují odkup potravin za co nejnižší ceny, a aby výrobci mohli vyhovět, kvalita výrobků značně klesá. Ale že bychom potraviny kupovali za nízké ceny? To už je na uvážení každého. Co je ale jisté, tak to, že vždy bude lepší, když si pomazánky připravíme doma. 

Šunka

Vánoční pomazánka

Připravte si: 2 lžíce plnotučné hořčice, 100 gramů šunky, 100 gramů taveného sýra, 80 gramů másla, 20 mililitrů mléka, 1 cibuli, sůl podle chuti, 3 vejce a 3 kyselé okurky. Vejce uvaříme natvrdo, šunku či jinou uzeninu – klidně uzené maso – umele, cibuli oloupeme a nasekáme na velmi jemné kousíčky. 

V mísy vyšlehejte máslo, sýr, přidej žloutky, hořčici a vše utřete do pěny. Přidejte mléko, šunku, cibuli a na drobné kousíčky nakrájený bílek a okurky. Vše smíchejte a pomazánku si dopřejte na jednohubkách, chlebíčkách či s čerstvým pečivem. Určitě vyzkoušejte i další pomazánky z naší sbírky. Například škvarkovou, česnekovou a mnoho dalších

Mohlo by Vás zajímat

Zahrada
publikováno 22. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Tato letnička by na zahradě neměla chybět. Je zdravá, bezúdržbová a brzy bude čas na její výsev

¨Rajčata
publikováno 26. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Které odrůdy rajčat jsou odolné plísni? Vysévejte druhy, které patří mezi nejoblíbenější

Bílé ubrusy
publikováno 25. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Domácí prostředky, které spolehlivě vybělí ponožky, spodní prádlo, ale i záclony

zavřít reklamu
×
Reklama